مدیرکل زندانهای کردستان: احساس امنیت در جامعه ماحصل تلاش و کوشش نیروهای نظامی و انتظامی در کشور است

به مناسبت قرار گرفتن در هفته نیروی انتظامی و در راستای گرمیداشت این ایام، طی مراسمی و با حضور مدیرکل، فرمانده یگان حفاظت و همچنین رئیس اداره حفاظت اطلاعات زندانهای کردستان از پرسنل مامور به خدمت ناجا در مراکزاصلاحی و تربیتی استان تقدیر گردید.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این مراسم ، هفته نیروی انتظامی را فرصتی برای قدرشناسی و قدردانی از زحمات سبزپوشان ناجا دانست و گفت: حضور مستمر و شبانه روزی نیروی انتظامی در تمام ابعاد امنیتی و نظم و انضباط اجتماعی به خوبی مشهود است و به برکت انقلاب اسلامی نگرش پلیس نسبت به مردم و نگرش مردم نسبت به پلیس تغییر یافته و در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد.

مدیرکل زندانهای کردستان امنیت در هر جامعه ای را یک زیرساخت و یک نیاز اولیه دانست و اظهار داشت: آنچه که پلیس در جامعه به عهده دارد تنها ایجاد نظم و انظباط و گرفتن حق مظلوم از ظالم و سپردن آن به سرپنجه قانون و عدالت نیست بلکه وظیفه پلیس فراتر از اینهاست و ریشه در روح و روان آحاد یک ملت دارد که آن تامین «احساس امنیت» در جامعه است.

وی تعامل پلیس و مردم در جامعه را موجب توسعه احساس امنیت در جامعه دانست و اظهار داشت: پلیس در جامعه امروز خود را خدمتگذار مردم می داند و مردم نیز پلیس را به عنوان پشتیبان و پناهگاه خود در برابر آسیب های مختلف می دانند که نتیجه این امر به وجود آمودن «احساس امنیت» در جامعه می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه سخنانش حضور نیروی انتظامی در یگان حفاظت زندانها را موجب ارتقاء امنیت این مراکز دانست و تاکید نمود: توسعه امنیت در زندانها توسعه امنیت در جامعه را نیز به دنبال دارد که در این راستا  حضور افسران با تجربه نیروی انتظامی در یگان حفاظت زندانها موجب شده تا زندانهای کشور در مقایسه با زندانهای دنیا با کمترین چالش های امنیتی مواجه شوند.

این مقام مسئول کار در زندانها را به دلیل آنکه افراد شاغل در آن با افراد هنجارشکن جامعه سر و کار دارند فاقد جاذبه دانست و در این باره گفت: ایمان و اعتقاد قوی و همچنین داشتن روحیه ی جهادی از خصوصیات بارز یک زندانبان می باشد که خوشبختانه همه پرسنل زندانها خصوصا پرسنل مامور به خدمت نیروی انتظامی در زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی استان نیز دارای اینچنین خصایصی می باشند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از پرسنل نیروی انتظامی در مراکز اصلاحی و تربیتی کردستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود قدردانی گردید.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*