مدیرکل زندانهای کردستان: آموزش های ضمن خدمت موجب ارتقاء سطح دانش و بازدهی هرچه بیشتر کارکنان می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای ارتقاء دانش حفاظتی کارکنان ، دوره ای آموزشی تحت عنوان «مبانی حفاظت و اطلاعات» طی ۴ روز متوالی برای تمامی پرسنل مراکز اصلاحی و تربیتی استان برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: این دوره که با همکاری مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۲ سازمان زندانها و در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، جزء دوره های شغلی محسوب شده و در ارتقای شغلی همکاران موثر واقع خواهد شد.

مدیرکل زندانهای کردستان رسیدن به اهداف متعالی در هر سازمان را در گرو میزان توانایی کارکنان آن مجموعه در انجام وظایف محوله دانست و بیان داشت :  شرکت دادن پرسنل در دوره های آموزشی ضمن خدمت سبب مي شود تا آنان بتوانند متناسب با تغييرات سازماني و محيطي، به طور مؤثر فعاليت هايشان را ادامه داده و بر كارايي خود بيفزايند.

ابراهیمی با بیان این موضوع که «جامعه کنونی، جامعه ای است  که به سرعت در حال دگرگونی و تغییر می باشد» افزود: در جامعه اي با این اوصاف، آموزش كاركنان نه تنها مطلوب می باشد بلكه فعاليتي است كه هر سازماني بايد در این راستا سرمایه گذاری نماید تا همواره منابع انساني كارآمد و مطلعي دراختيار داشته باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین با اشاره به این موضوع که مهارتهایی که افراد در طی دوره تحصیلات رسمی فرا می گیرند لزوماً نمی تواند تا پایان دوران خدمت آنان در سازمان ها و ارگان های دولتی اثربخش باشد بیان نمود: کارکنان در هرسطحی از سطح سازمان اعم از مشاغل ساده یا مشاغل پیچیده و مدیریتی ، نیازمند آموزش، یادگیری و کسب دانش و مهارتهای جدید هستند و باید همواره برای بهتر انجام دادن کار خود، روش ها و اطلاعات جدیدی کسب نمایند.

ابراهیمی دچار روزمرگی شدن پرسنل را آسیبی جدی در هر سازمان دانست و گفت: چنان چه دوره های آموزشی که برای پرسنل برگزار می شود، هدفمند و بر اساس نیازهای آنان باشد، انگیزه کاری در آنان را دوچندان نموده و این مهم موجب از بین رفتن آسیبی جدی تحت عنوان «روزمرگی» که متاسفانه بسیاری از کارمندان را به خود دچار کرده خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*