مدیرکل زندانهای کردستان:شرکت بیش از۲۶۰ نفر از پرسنل، سربازان و زندانیان استان در مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن کریم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و آشنایی هرچه بیشتر جامعه هدف با مفاهیم این کتاب الهی، یک دوره مسابقات «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» با حضور بیش از ۲۶۰ نفر از پرسنل، سربازان و مددجویانِ مراکز اصلاحی و تربیتی استان برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: نماز و آموزش های قرآنی از ارکان اصلی برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان بوده که برگزاری این چنین فعالیت های قرآنی نیز در همین راستا می باشد.  

ابراهیمی نقش قرآن و برنامه های قرآنی را در اصلاح رفتار زندانیان کلیدی دانست و بیان داشت: با توجه به تحقیقات به عمل آمده، بیشتر افرادی که مرتکب جرم شده و روانه زندان می شوند کسانی هستند که از نظر اعتقادی و مذهبی در حد ضعیفی بوده اند که در این راستا زندانهای استان نیز با درک این مهم، سعی بر این دارند تا با شرکت دادن هرچه بیشتر زندانیان در فعالیت های دینی و مذهبی بالاخص نماز و برنامه های قرآنی و کیفیت بخشیدن به اینگونه برنامه ها، آنان را سریعتر در مسیر بازگشت سعادتمندانه به جامعه قرار دهند.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که ۸ دارالقرآن در زندانهای استان فعالیت می نمایند اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ و در این دارالقرآن ها بیش از ۳۵۰۰ نفر از زندانیان تحت آموزش های مختلف قرآنی از جمله روخوانی، روانخوانی، تجوید، تفسیر و حفظ قرآن کریم قرار گرفته اند.

اسحاق ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که ۱۱ مربی کارآزموده در استان، آموزش های قرآنی را به مددجویان ارائه می دهند افزود: خوشبختانه این آموزش ها به صورت علمی و هدفمند برگزار می شود به طوریکه در حال حاضر ۱۳ نفر از مددجویان پس از کسب تجربیات لازم و با دریافت کارت مربیگری، در کنار سایر مربیان آموزش های قرآنی در رشته های مختلف را در زندانها برگزار می نمایند.

این مقام مسئول برگزاری محافل انس با قرآن کریم را یکی از دیگر فعالیت های مهم اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان دانست و در این باره گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹ محفل انس با قرآن کریم به صورت رسمی و با حضور قاریان بین المللی قرآن در سطح زندانهای استان برگزار شده است.

وی همچنین از شرکت ۶۰۴ نفر از پرسنل زندانهای استان در کلاس ها و دوره های مختلف قرآنی خبر داد و اظهار داشت: کارکنان زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی در ارتباط تنگاتنک با مددجویان می باشند و می توان گفت که آنان همواره الگویی مناسب برای زندانیان می باشند لذا در این راستا هر اندازه که رفتار و کردار پرسنل، قرآنی و بر اساس آموزه های دینی باشد قطعا شاهد افرایش کمی و کیفی این اثرگذاری خواهیم بود.  

DSC02059 مدیرکل زندانهای کردستان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*