مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز:۸۶ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان سقز هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان، محمدرشید غفوری  در جلسه انجمن حمایت از زندانیان سقز در محل دفتر انجمن، اظهار داشت: کاریابی و کمک مالی به این افراد و زندانیان از مهم‌ترین اقدامات دفتر انجمن است.

وی اضافه کرد: این کمک‌ها در قالب مستمری و سبد کالا، کمک‌های نقدی و غیرنقدی بوده است که بخشی از آن در جشن گلریزان جذب شده است.

غفوری عنوان کرد: از اول سال جاری تاکنون بیش از ۲۳۸ میلیون ریال به زندانیان و خانواده‌های آنان در قالب‌های مختلف کمک شده است.

وی اضافه کرد: سازمان زندان‌ها نیز ۱۰۰ میلیون ریال به فرزندان بزه دیده کمک کرده و بیش از ۴۱ میلیون ریال نیز کمک‌های مردمی در سطح شهرستان سقز جذب شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز همچنین گفت: معرفی زندانیان و خانواده آنان به پزشکان برای مداوای بیماری، توزیع پوشاک در بین دانش‌آموزان و کاریابی برای همسران زندانیان از دیگر اقدامات انجمن بوده است.

غفوری عنوان کرد: یکی از درآمدهای انجمن، راه‌اندازی آموزشگاه حمایت بوده است که در ۹ ماهه سال جاری ۱۱۲ ملیون و ۵۰۰ هزار ریال درآمد کسب کرده که برای خانواده زندانیان و سایر بخش‌های مرتبط با این انجمن هزینه شده است.

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی، مشاوره گروهی و انفرادی و معرفی زندانیان به مراکز مشاوره بهزیستی را از دیگر اقدامان انجمن حمایت از زندانیان برشمرد.

دادستان شهرستان سقز هم در این جلسه بر ادامه و اجرای کارهای فرهنگی در داخل زندان برای زندانیان تاکید کرد.

شهرام میرزانژاد اصل کار انجمن در حمایت از خانواده زندانیان بی‌بضاعت را اقدامی انسانی در راستای کمک به این خانواده‌ها دانست و بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای پیشگیری از کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*