طی ۹ ماهه اول سال جاری: ارائه ۳۶۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای به مددجویان زندانهای کردستان

در راستای توسعه برنامه های حرفه آموزی و اشتغالزایی در زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان، دکتر احمدی مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان با ابراهیمی مدیران کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان دیدار نمود.

در این دیدار که در دفتر مدیرکل زندانها صورت پذیرفت، طرفین ضمن بررسی وضعیت حرفه آموزی در زندانها، به بحث و تبادل نظر پیرامون راهکارهای موجود در جهت گسترش هرچه بیشتر همکاری ها و تعاملات پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های موثر و مثمرثمر اداره کل فنی و حرفه ای با زندانهای استان گفت: رسالت سازمان زندانها، کمک به اصلاح رفتار و شخصیت افراد بزهکار جامعه می باشد و از آنجائیکه بیکاری و عدم مهارت یکی از مهم ترین دلایل وقوع جرم در جامعه می باشد لذا در این راستا توسعه بیش از پیش فعالیت های حرفه آموزی و اشتغالزایی در زندانها ضروری به نظر می رسد.

مدیرکل زندانهای کردستان رسالت سازمان زندانها را رسالتی دشوار و در عین حال خداپسندانه دانست و بیان داشت: اصلاح رفتار و شخصیت زندانیان و بازاجتماعی نمودن آنان، کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی را در پی دارد که خوشبختانه مجموعه مراکز فنی و حرفه ای با کمک به توسعه برنامه های حرفه آموزی در زندانها، توانسته اند گام های ارزشمندی را در این راستا بردارند.

ابراهیمی تعداد زندانیان شرکت کننده در آزمون های فنی و حرفه ای در ۹ ماهه اول سال جاری را ۱۰۶۵ نفر دانست و در این باره گفت: از این تعداد بیش از نیمی از آنان موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.

 مدیرکل زندانهای کردستان خواستار آموزش رشته های فنی و حرفه ای جدید و کاربردی در زندانهای استان شد و اظهار داشت: در زندانها باید آن دسته از رشته های فنی و حرفه ای که بازار کار آنها در جامعه فراهم می باشد به مددجویان آموزش داده شود که این مهم با برنامه ریزی و نیازسنجی از سوی کارشناسان مربوطه، امکان پذیر خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره موفقیت های به دست آمده توسط زندانهای کردستان در سال گذشته و در حوزه اشتغال و حرفه آموزی افزود: در سال ۹۵ زندانهای کردستان در سطح مراکز اصلاحی و تربیتی کشور در حوزه حرفه آموزی و اشتغال جایگاه برتر کشوری را به خود اختصاص دادند که این موفقیت ها به دست نمی آمد مگر در سایه همکاری ها و حمایت های مجموعه فنی و حرفه ای در استان.

 دکتر احمدی مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان نیز در این جلسه با بیان این مطلب که در سال گذشته، بیش از تعهدات پیش بینی شده، برنامه ها و کلاس های حرفه آموزی در زندانهای استان برگزار شده است گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۳۶۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندانهای کردستان برگزار شده است که این رقم می بایست تا پایان سال به عدد۴۷۰ هزار نفر ساعت برسد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان از برگزاری ۱۳۹ دوره فنی و حرفه ای در زندانهای استان طی ۹ ماهه اول سال ۹۶ خبر داد و بیان نمود: بیش از ۱۷۰۰ نفر از مددجویان زندانهای استان در این دوره ها شرکت نمودند.

دکتر احمدی با بیان این مطلب که برنامه ریزی های لازم جهت شرکت ۲۰۰ نفر از زندانیان استان در دوره های کارآفرینی صورت گرفته است گفت: یکی از مشکلات مددجویانی که با شرکت در کلاس های فنی و حرفه ای دارای مهارت می شوند این است که نمی توانند از مهارت خود در راستای ایجاد کسب و کار استفاده نمایند که با برگزاری دوره های کارآفرینی، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان، مهارت آموزی در محیط کار را یکی از دیگر از برنامه های خود در جهت توسعه اشتغال در میان مددجویان زندانهای استان دانست و بیان داشت: در این طرح، زندانیان می توانند ضمن کسب مهارت در محیط کار واقعی، برای خود و خانواده هایشان نیز روزی حلال به دست آورند.

شایان ذکر است که در پایان این جلسه از مدیرکل زندانهای کردستان از سوی مدیرکل فنی و حرفه ای استان به دلیل همکاری های مستمر در راستای پیشبرد اهداف سازمان فنی و حرفه ای تقدیر گردید.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*