زندان مرکزی سنندج میزبان قاریان و حافظان برجسته و بین المللی قرآن کریم شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی سنندج با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدی مدیرکل قرآنی مجمع‌جهانی تقریب مذاهب اسلامی، قاریان و حافظان بین المللی قرآن کریم، مددجویان زندان مرکزی سنندج و جمعی از مسئولین اداره کل زندانهای کردستان برگزار گردید.

در این محفل معنوی آیاتی از قرآن کریم توسط قاریان برجسته قرائت و به این ترتیب شمیم عطر قرآن، فضای زندان مرکزی سنندج را معطر نمود.

حمیدرضا جهانگیری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای کردستان در ابتدای این محفل قرآنی ضمن خیرمقدم به حاضرین در مراسم، از برگزاری مستمر برنامه ها و فعالیت های قرآنی در زندانهای استان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۷۰۰۰ نفر از زندانیان استان در کلاس های مختلف آموزش قرآن کریم شرکت نموده و موفق به اخذ گواهینامه در رشته های مختلف قرآنی از جمله حفظ، تفسیر، تجوید و … شدند.

جهانگیری فعالیت های قرآنی در زندانها را ابزاری بسیار موثر برای بازاجتماعی نمودن زندانیان دانست و اظهار داشت: یکی از بهترین راهکارها در کمک به بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه، استفاده از کلام الهی در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ها می باشد ک خوشبختانه این مهم در مراکز اصلاحی و تربیتی استان به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار گرفته است.

معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان ویژه برنامه قرآنی «صبح روشن» را یکی از برنامه های قرآنی مهم در زندانهای کشور و از جمله کردستان قلمداد نمود و در این باره گفت: در این ویژه برنامه قرآنی که همه روزه راس ساعت ۳۰/۸ صبح شروع و تا ساعت ۹ ادامه می یابد، یک صفحه از قرآن کریم تلاوت و در ادامه تفسیر آن نیز برای مددجویان ارائه می شود.

جهانگیری فعالیت های قرآنی در زندانهای کردستان را صرفا محدود به زندانیان ندانست و بیان داشت: در زندانهای کردستان آموزش ها و برنامه های قرآنی در میان پرسنل کادر و وظیفه نیز همچون زندانیان برگزار می گردد و از این آموزش ها در مسیر خدمت هرچه بهتر و بیشتر به زندانیان و خانواده های آنان استفاده می شود.

گل باغی مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان نیز که هیئت اعزامی از مجمع‌جهانی تقریب مذاهب اسلامی را همراهی می نمود، فعالیت های قرآنی در زندان مرکزی سنندج را وصف ناپذیر دانست و گفت:‌ زندان مرکزی سنندج یکی از مراکز مهم و موفق در سطح استان در امر آموزش مفاهیم قرآنی می باشد.

دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان درد ادامه سخنان با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص وحدت میان مسلمانان بیان داشت: عزت و اقتدار مسلمانان با تمسک آنان به قرآن و راه و روش پیامبر رحمت(ص)، حاصل می‌شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*