راه اندازی کارگاه آموزش گیوه بافی در زندان شهرستان مریوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با پیگیری های رئیس زندان مریوان در خصوص راه اندازی کارگاه آموزش گیوه بافی در این مرکز اصلاحی و تربیتی، سرانجام با همکاری اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی، کارگاه ذکر شده آغاز به کار نمود.

طیب نادری رئیس زندان مریوان در این خصوص گفت: خوشبختانه با ثبت جهانی شدن «گیوه مریوان»، حمایت های لازم از تولید این محصول در این شهر به خوبی صورت گرفته بطوریکه امیدواریم با توجه به فعال شدن کارگاه آموزش ساخت گیوه در زندان، در آینده مددجویان زندان مریوان نیز در زمره تولیدکنندگان گیوه در استان باشند.

رئیس زندان مریوان با اعلام این مطلب که مربی یاد شده آموزش های خود را به صورت رایگان در اختیار مددجویان قرار می دهد بیان داشت: کارگاه آموزش گیوه بافی زندان مریوان در فاز اول خود، طی هفته سه نوبت برگزار خواهد گردید که قطعا در این راستا استقبال خوب مددجویان را نیز شاهد خواهیم بود.

نادری در ادامه، درآمد حاصل از تولید گیوه برای مددجویان را قابل قبول ارزیابی نمود و افزود: مدت زمان لازم جهت ساخت یک جفت گیوه برای افراد تازه کار سه روز خواهد بود و درآمد آن نیز با توجه به کیفیت آن حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان (برای هر جفت) می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*