دستان شفابخش پزشکان کردستانی یاری رسان زندانیان جرائم غیرعمد استان خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در جلسه ای که با حضور جوهری دادستان مرکز استان، ابراهیمی مدیرکل زندانها، خسروی مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه و همچنین اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی کردستان و با هدف برگزاری باشکوه جشن گلریزان برگزار شد، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی استان حمایت خود را از زندانیان جرائم غیرعمد اعلام نمودند.

در ابتدای این جلسه اکبر جوهری دادستان مرکز استان کردستان، جرم را یک پدیده اجتماعی دانست و گفت: برخی بر این باورند که «جرم را باید ریشه کن کرد» اما این جمله پایه و اساس علمی ندارد و عملا محقق نخواهد شد بلکه در مقابل این جمله بایستی گفت که «جرم راباید در جامعه مهار کرد» تا به این ترتیب آسیب های اجتماعی نیز به حداقل ممکن برسد.

جوهری، استان کردستان را جزء استان های سفید کشور در بحث وقوع جرم و جنایت دانست و بیان داشت: خوشبختانه وقوع جرائم خشن و یا سازمان یافته در استان به ندرت روی می دهد و این استان همواره در جدول میزان وقوع جرائم در زمره استان های آخر قرار دارد که این مهم حاکی از اصالت این خطه از مردم کشور می باشد.

 دادستان مرکز کردستان، زندانهای استان را از جمله سالم ترین زندانهای کشور تلقی نمود و تاکید نمود: در بازدیدهایی که مسئولین و اقشار مختلف جامعه از زندانهای استان داشته اند همواره خدماتی که به مددجویان ارائه می شود را بی نظیر می دانند و امیدواریم در آینده، اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی استان با بازدید خود از زندان های سطح شهر از نزدیک شاهد بهره مندی بسیار خوب زندانیان از خدمات مختلف آموزشی، فرهنگی، حرفه آموزی و … باشند.

جوهری با اشاره به اصل شخصی بودن مجازات گفت: بر اساس این اصل، صرفا فردی که مرتکب جرم شده می بایست مجازات شود و نباید هیچگونه آسیبی از قبل وقوع جرم متوجه خانواده فرد مجرم شود.

وی نیل به اصل شخصی بودن مجازات را یک از اهداف ستاد مردمی دیه دانست و در این خصوص گفت: بیش از ۳ دهه از تشکیل ستاد مردمی دیه می گذرد و در طی این سال ها، این مجموعه ی مردمی اقدامات شایانی در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد انجام داده است که مجموع این اقدامات زمینه بازگشت تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد به آغوش گرم خانواده هایشان را سبب شده است.  

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج در جمع پزشکان عضو هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی کردستان، حرفه پزشکی را یک منصب دانست و نه صرفا یک شغل و در این باره افزود: خوشبختانه جامعه پزشکی استان همواره یاری رسان افراد نیازمند جامعه می باشند که در این راستا با توجه به آسیب هایی که پیش روی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد و خانواده های آنان وجود دارد، انشاء الله در روز جشن گلریزان دستان شفابخش جامع پزشکی کردستان با حضور گرمشان یاری رسان زندانیان جرائم غیرعمد خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*