در دیدار مدیرکل زندانهای کردستان با مدیرکل بیمه سلامت استان:‌ تدابیر لازم جهت استفاده زندانیان از خدمات بیمه سلامت صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان با دکتر اسماعیلی مدیرکل بیمه سلامت کردستان دیدار نمود.

در این دیدار که با هدف تحت پوشش قرار گرفتن زندانیان نیازمند استان از خدمات بیمه سلامت صورت گرفت، طرفین به بحث و تبادل نظر درخصوص راهکارهای محقق شدن این موضوع همچون سنوات قبل پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری بیمه سلامت با زندانهای استان گفت:‌ مراکز اصلاحی و تربیتی در استان متولی نگهداری زندانیان با حداقل امکانات می باشند که در این راستا تعامل و همکاری سایر دستگاه ها با زندان ها در جهت بهبود خدمات به این قشر آسیب پذیر جامعه که سلامت اجتماعی را نیز در پی خواهد داشت، ضروری به نظر می رسد.

مدیرکل زندانهای کردستان توجه به بهداشت فردی، محیطی و اجتماعی مددجویان را از اولویت های کاری در زندانهای استان دانست و در این خصوص اظهار داشت:‌ زندان محل نگهداری افرادی می باشد که در جامعه دارای رفتارهایی نابهنجار بوده و در جهت بازاجتماعی نمودن آنان تحویل این مراکز شده اند و به همین دلیل عدم توجه به مسائل بهداشتی و درمانی در زندان، آسیب ها و معضلات جبران ناپذیر اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که اکثر زندانیان و خانواده های آنان توانایی پرداخت هزینه های درمانی خود را ندارند افزود: آمارها حاکی از آن است که اغلب زندانیان و خانواده های آنان تحت پوشش مراکز حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، انجمن حمایت زندانیان و … می باشند و به همین دلیل پرداخت هزینه های درمانی از سوی آنان مقدور نمی باشد که در این راستا امیدواریم سازمان بیمه سلامت استان همچون سال های گذشته همکاری های لازم را جهت تحت پوشش بیمه سلامت قرار دادن زندانیان را مورد توجه قرار دهد.

دکتر اسماعیلی مدیرکل بیمه سلامت کردستان نیز ضمن اعلام آمادگی جهت حمایت از زندانیان نیازمند و خانواده های آنان در استان گفت:‌ رسالت بیمه سلامت حمایت از افراد بی بضاعت جامعه می باشد که زندانیان نیز قطعا عضو جامعه هدف این مجموعه می باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان این مطلب که در حال حاضر یک میلیون نفر از مردم کردستان تحت پوشش خدمات درمانی بیمه سلامت می باشند اظهار داشت:‌ بیمه سلامت در استان کردستان با درک صحیح از مشکلات و معضلاتی که پیش روی زندانیان و خانواده های آنان قرار دارد، تمام تلاش خود به کار خواهد گرفت تا همچون سنوات گذشته با تحت پوشش قرار دادن این قشر از جامعه، گامی ارزشمند در راستای دست یابی به رسالت سازمانی خود بردارد.

دکتر اسماعیلی در پایان بیان نمود: در صورت محقق شدن این امر مهم، زندانیان در مدت زمانی که سرپرست آنها در زندان تحمل حبس می نماید از خدمات بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*