برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان «نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده» در اداره کل زندانهای کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان، پرسنل زن شاغل در زندانهای این استان در کارگاهی آموزشی تحت عنوان « نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده» شرکت نمودند.

در این کارگاه آموزشی که به مربی گری یکی اساتید دانشگاه و فعال در حوزه مسائل اجتماعی برگزاری گردید،  به موضوع حجاب و عفاف از منظر قرآن، نهج البلاغه و ائمه، سبک زندگی اسلامی ایرانی در راستای عفاف و حجاب، سبك زندگي ائمه و معصومين با تاكيد بر مقوله حجاب و … پرداخته شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان هدف از برگزاری این کارگاه را  اهمیت حجاب و نقش آن در تحکیم بنیان خانواده و حفظ امنیت در جامعه دانست و گفت: نظام خانواده، یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته ی اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود و افرادی که در این واحد کوچک اجتماعی رشد می یابند و تربیت می شوند به میزان رشد و شکوفایی شان در واحدهای اجتماعی بزرگ انسانی سهیم خواهند بود.

ابراهیمی با بيان اينكه حجاب یک مقوله اجتماعی است و همگان باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند، گفت: در اين ارتباط خانواده‌ها نقش بسزایی در ترویج این فرهنگ دارند  و می توان گفت که خانواده محل مناسبی برای ترویج سنت‌های حسنه از جمله موضوع مهم «عفاف و حجاب» می باشد.

وي مادران را تاثیرگذارترین عضو در خانواده ها و در تربیت صحیح فرزندان دانست و در این خصوص اظهار داشت : مادران به عنوان تاثیر گزارترین فرد در تربیت فرزندان نقش اساسی را در احیا و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در خانواده ایفا می کنند و با مدیریت مناسب و آگاه سازی فرزندان، می توانند ازتأثیرات هجمه های فرهنگی غرب بکاهند.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود اظهار داشت: حجاب و عفاف نشان دهنده تقویت ایمان و ارزشهای اسلامی است و در سلامتی و پاکدامنی جامعه و همچنین استحکام خانواده بسیار موثر است.

شایان ذکر است که در حاشیه این کارگاه آموزشی از آن دسته از پرسنل زن در زندانهای استان که در حوزه امور بانوان حضوری فعال و موثر داشتند، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود قدردانی گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*