با حضور مدیرکل زندانهای کردستان: آسایشگاه جدید سربازان کانون اصلاح و تربیت سنندج افتتاح گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان طی مراسمی و با حضور مدیرکل زندانهای کردستان، معاون سلامت اصلاح و تربیت ، فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان و همچنین ریاست و کارکنان کانون اصلاح و تربیت سنندج ، آسایشگاه سربازان وظیفه این مجموعه اصلاحی و تربیتی افتتاح و به بهره برداری رسید.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در در آئین افتتاح آسایشگاه سربازان کانون اصلاح و تربیت سنندج ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران ساخت این مجموعه گفت: سربازان در حقیقت همکاران موقت ما در زندانها می باشند که در این راستا نباید از هیچ کوششی در جهت رفاه و آسایش آنان دریغ ورزید.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین سربازان را امانت های خانواده هایشان نزد سازمان دانست و بیان نمود: باید شرایط را طوری فراهم نمود که خانواده های سربازان در مدت زمانی مشغول به انجام خدمت مقدس سربازی می باشند، دغدغه ای جز دوری فرزندانشان را در دل نپرورانند.

وی با اشاره به این سخن از امام علی (ع) که می فرماید «سرباز زینت کشور است» افزود: سربازی، از جایگاه ارزشی و مقام بسیار رفیعی برخوردار است، برهمین اساس از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز، سربازی امری مقدس به شمار می آید.

ابراهیمی بر توجه به آموزش سربازان در حوزه های مختلف تاکید نمود و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های اداره کل زندانهای کردستان در حوزه یگان حفاظت این است که با شرکت دادن سربازان در دوره ها و کلاس های مختلف آموزشی از جمله کلاس های قرآنی و عقیدتی، تفریحی و ورزشی، حرفه آموزی و … آنان را آماده حضور در جامعه و ساخت آینده ای درخشان نماید.

مدیرکل زندانهای کردستان خدمت سربازی در زندانها را بسیارمتفاوت از سایر ارگانهای نظامی و انتظامی دانست و گفت: سربازانی که در زندان خدمت می کنند از نزدیک شاهد نتیجه ارتکاب جرم و هنجارشکنی در جامعه می باشند و قطعا در این راستا تجربه هایی را کسب خواهند نمود که شاید در خارج از محل خدمت خود هرگز نتوانند اینگونه تجربه های موثری را کسب کنند.

این مقام مسئول از توافقات صورت گرفته فی مابین زندانها و مراکز فنی و حرفه ای جهت برگزاری کلاس های حرفه آموزی برای سربازان خبر داد و تاکید نمود: یکی از مهمترین دغدغه های جوانان در حاضر مشکل شغل و کسب درامد می باشد که سربازان نیز به عنوان عضوی از قشر جوان جامعه قطعا ممکن است با اینچنین مشکلاتی در آینده و پس از اتمام دوران خدمت سربازای مواجه شوند لذا مسئولین زندانهای استان با درک این مهم و با توجه به توافقات صورت گرفته با مراکز فنی و حرفه ای سطح استان زمنیه شرکت سربازان در دوره های فنی و حرفه ای را فراهم نموده اند تا به این ترتیب گامی هرچند کوچک در مسیر توسعه اشتغال در جامعه برداشته شده باشد.

شایان ذکر است که آسایشگاه جدید سربازان کانون اصلاح و تربیت سنندج با متراژ ۱۵۰ مترمربع ظرفیت پذیش بیش از ۲۰ سرباز را دارد.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*