اولین جلسه ستاد دیه کردستان در سال ۹۷ با حضور مسئولین، خیرین و چهره های سرشناس استان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اولین جلسه ستاد مردمی دیه استان با حضور جمعی از مسئولین، خیرین، هنرمندان و چهره های سرشناس کردستان برگزار گردید.

در این جلسه پرونده های ۲۱ زندانی جرائم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه با همفکری حاضرین در جلسه، تدابیر لازم جهت آزادی آنان صورت پذیرفت.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدا ضمن خیرمقدم و تبریک سال نو ، عملکرد ستاد دیه در کردستان و در سال گذشته قابل قبول ارزیابی نمود و در این باره گفت: در سال ۱۳۹۶ ستاد مردمی دیه کردستان توانست تعداد ۲۷۷ زندانی جرائم غیرعمد که به دلیل ارتکاب غیرعمد جرائمی از جمله بدهکاری مالی، مهریه، نفقه، تصادف و حوادث کارگاهی در زندان تحمل حبس می نمودند را از زندان آزاد نماید که این عدد نسبت سال ۱۳۹۵، ۲۶ درصد رشد از خود نشان می دهد.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان با بیان این مطلب که در حال حاضر بیش از ۳۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در مراکز اصلاحی و تربیتی استان به سر می برند بیان داشت: از این تعداد ۲۳۰ نفر به دلیل بدهکاری مالی، ۵۴ نفر مهریه، ۴ نفر نفقه و ۱۱ نفر به دلیل وقوع تصادف و یا حوادث کارگاهی می باشند.

ابراهیمی، مردم کردستان را مردمی نیک اندیش و خیرخواه دانست و اظهار نمود: کمک های مردم به ستاد دیه جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد صرفا به جشن گلریزان که در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد محدود نمی شود بلکه این مردم خون گرم همواره با مراجعه به این ستاد مردمی و پرداخت کمک های مالی خود زمینه بازگشت تعدادی از این زندانیان نیازمند به آغوش گرم خانواد هایشان را فراهم می نمایند. وی در این خصوص افزود: در میان مردم کردستان خیرینی وجود دارند که با کمک های خود به طور مستقیم موجبات آزادی ۱۰ زندانی بدهکار مالی را فراهم نموده اند که یکی از این زندانیان آزاد شده بیش از ۷ سال بود که حتی یک لحظه از زندان خارج نشده بود.

ملکی زاده معاون قضائی رئیس کل دادگستری نیز که در این جلسه حضور داشت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مثبت ستاد دیه استان در سال های گذشته گفت: نابسامانی های اقتصادی یکی از مهم ترین دلایل افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد بالاخص بدهکاران مالی می باشد که امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی کشور شاهد کمتر شدن جمعیت این دسته از زندانیان در جامعه باشیم.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری کردستان از تلاش دستگاه قضا در استان در راستای بهره مندی حداکثری زندانیان از تخفیفاتی که در قانون جدید مجازات اسلامی پیش بینی شده است سخن به میان آورد و بیان نمود: در زندان به سر بردن مددجویان جرائم غیرعمد تبعات سنگینی را برای این دسته از زندانیان، خانواده هایشان و همچنین جامعه دارد و در این راستا کمک به آزادی آنان، زمینه کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی را نیز به دنبال خواهد داشت.

خوشگفتار معاون اطلاعات و اخبار صدا وسیمای مرکز کردستان نیز که میهمان ویژه این جلسه بود، از اعلام آمادگی صدا و سیمای مرکز استان جهت آگاه سازی مردم از اهداف خداپسندانه ستاد دیه خبر داد و اظهار نمود: مجموعه ما این آمادگی را دارد تا در برنامه های صدا، سیما، اخبار، فضای مجازی و … ستاد دیه  را در آزادسازی هرچه بیشتر زندانیان جرائم غیرعمد استان یاری دهد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*