اعلام آمادگی صدا و سیمای مرکز استان کردستان جهت حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان به هماره خسروی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با امان الهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان دیدار نمود.

در این جلسه طرفین به بحث و تبادل نظر پیرامون آسیب های اجتماعی و راهکارهای به حداقل رساندن این آسیب ها در جامعه از طریق برنامه ها و فعالیت های فرهنگی پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در این دیدار، ناآگاهی نسبت به قوانین و مقررات را یکی از عمده دلایل گسترش آسیب ها در جامعه دانست و در این باره گفت: بسیاری از افرادی که در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند، کسانی هستند که به دلیل جهل نسبت به قانون و ناآگاهی از عواقب کاری که انجام می دهند مرتکب فعلی شده اند که قانونگذار آن را جرم دانسته و برای آن مجازات در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به بدهکاران مالی، افراد ناتوان از پرداخت مهریه و نفقه، تصادف و حوادث کارگاهی و … که بیش از حدود ۳۰۰ نفر از جمعیت زندانیان استان را تشکیل می دهند اشاره نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان از افزایش ۲۶ درصدی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد  در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ از طریق ستاد مردمی دیه در استان خبر داد و بیان داشت: در سال گذشته ۲۷۷ زندانی جرائم غیرعمد از طریق ستاد دیه از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۲۶۸ نفر مرد و ۹ نفر نیز زن بودند.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با تاکید بر این موضوع که بدهکاران مالی بیشترین جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان را تشکیل می دهند گفت: در حال حاضر زندانیان جرائم غیرعمد استان را به ترتیب جمعیت آنان بدهکاران مالی با ۷۶درصد، مهریه ۱۸درصد، تصادف و حوادث کارگاهی ۵درصد و نفقه ۱درصد تشکیل می دهند.

امان الهی مدیرکل صداو سیمای مرکز کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ستاد دیه استان به جهت ارائه خدمات به زندانیان جرائم غیرعمد این قشر آسیب پذیر جامعه گفت: رسانه ملی تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی بیش از پیش امور خیرخواهانه و خداپسندانه در جامعه دارد و امیدواریم در سال ۹۷ و در برنامه هایی که از صدا وسیمای مرکز استان پخش می گردد با جلب کمک های مردمی بتوانیم زندانیان جرائم غیرعمد استان را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهیم.

امان الهی در پایان سخنان خود با اشاره به آیه ۳۲ از سوره مائده که می فرماید « وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا» اظهار داشت: از آنجائیکه زندانبانان، کار دشوار اصلاح و تربیت و بازاجتماعی نمودن زندانیان را عهده دار می باشند لذا در حقیقت این کار خداپسندانه، جامعه را از بسیاری از آسیب ها نجات خواهد داد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*